voľný čas

Okolie campingu ponúka široké možnosti oddychu, ako napríklad pešia, horská, vodná turistika, vodné športy, folklórne podujatia, historické, kultúrne a architektonické pamiatky i ďalšie aktivity, z ktorých odporúčame do pozornosti hlavne prielom Dunajca so splavom na pltiach. V areáli campingu sa nachádza požičovňa športových potrieb - kanoe, kajaky, bicykle, rafty, taktiež nástupiská pre lode priamo na vodu a prístav pltí, multifunkčné športové ihrisko s umelým povrchom ( futbal, volejbal, tenis, basketbal ), detské ihrisko, kondičná dráha a paintballové ihrisko.

Pltníctvo

plte Atraktívny splav po rieke Dunajec na tradičných drevených pltiach, cez najväčší prírodný kaňon v strednej Európe. Nástupné prístavisko sa nachádza priamo pri campingu. Splav je dlhý 11 km a končí v obci Lesnica. Na cestu späť sa môže použiť autobus, taxi, horské bicykle alebo pešia turistika. Na spestrenie splavu je možné si priobjednať občerstvenie na plť, z domácich výrobkov ( ovčí syr, slanina, zelenina, chlieb ), a alko a nealko nápojov.

Kultúrne pamiatky

pamiatky Najväčšou atrakciou je Národopisné múzeum s kartuziánsko-kamaldulským kláštorom zo 14. storočia v Červenom Kláštore. Pozoruhodnou historickou pamiatkou je zrúcanina hradu Czorsztyn, ako aj zrekonštruovaný zámok v Niedzici, oba nachádzajúce sa v Poľsku, iba 5 km od campingu.

Multifunkčné športové ihrisko

ihrisko Priamo v areáli campingu Dunajec sa nachádza multifunkčné športové ihrisko s umelým povrchom, ktoré je možno využiť v každom počasí. Na multifunkčnom športovom ihrisku je možné hrať futbal, volejbal, basketbal, tenis, nohejbal.

Wellness

wellness Okrem štandardných služieb Penzión Pltník ponúka svojim zákazníkom aj Wellness centrum - fínska sauna, infra sauna, párny box, jacuzzi, masáže.
Viac na www.penzionpltnik.sk

Plávanie

plávanie Iba 7 km vzdialená priehrada za Poľskou hranicou poskytuje oddych i realizáciu množstva vodných športov. Po jazere sa môžete povoziť na vyhliadkovej lodi, vodných bicykloch alebo člnoch. Ideálne miesto pre milovníkov surfovania na vode.